Milý čtenáři, usměj se!

25. srpna 2016 v 1:43 | Anett |  Oznámení

Na úvod tohoto článku bych chtěla napsat, že některé z mých myšlenek, které si nyní přečtete, jsem začala sepisovat už v neděli 31. července. Vlastně většinu textu, ehm. To mi to trvalo, než jsem našla odvahu ke zveřejnění článku, co? Každému trvá, než odvahu k dalšímu kroku nalezne. Hmmm, tento článek rozhodně není pro každého. Bude málo těch, co jej přečtou.

Uznejme - v psaní blogu se budoucnost nalézt nedá. Za každým z nás se plíží stín obav, který po nás jednoho dne skočí, a my - pokud se jej chceme zbavit - musíme skončit s jednou částí našeho života a posunout se dál. Takový stín po nás za život skočí nesčetněkrát. A teď nadešel čas, abych já dala sbohem blogu. Vlastně jsem ráda, že tato slova právě píšu. Padá mi kámen ze srdce. Ne, počkejte, kámen ne. Obrovský balvan. Cítím, že je ten správný čas.. I když před rokem bych se vysmála sama sobě a bylo by pro mě nepředstavitelné, že něco takového napíšu.

Ono to nepřijde zničehonic. Přijde to pomalu, tak strašně pomaličku, až si ani nevšimnete jeho přítomnosti. Přítomnosti stínu. Blog je ostrůvek, ke kterému člověka dopraví lodička Náhoda, ne každý člověk se k němu dostane. No, já se sem dostala. A jsem za to nehorázně ráda. Za všechny zkušenosti. Za všechny lidi, které jsem tady mohla poznat! Za všechny, kteří si tyto řádky ani nikdy třeba nepřečtou! Je tady tak přátelská komunita..ale každý svůj svět má i nepřátelskou část, to uznejme. Schováváme se pod přezdívkami. Je jen málo těch, o kterých bychom mohli říci, že známe jejich pravou tvář. Já se tedy seznamování nikdy nebránila (a to i přesto, že v realitě jsem introvert neschopný komunikace..), ale je jen pár lidí, se kterými se třeba sleduju vzájemně na Instagramu, mám je v přátelích na Facebooku, nebo si pravidelně píšeme. Výjimek je opravdu málo. Blogu však vděčím za Marky/kdysi Ronnie z blogu unlimited-zendaya, ariana-grande, little-me,../, kterou jsem tady jen tak náhodou před lety poznala a..světe, div se, dennodenně si píšeme, jsme prakticky vzájemným deníkem, říkáme si úplně všechno, a to i přesto, že osobně jsme se kvůli dálce prozatím setkaly jen čtyřikrát.. Zapomenout nemůžu ani na Petruš/nickelodeon-cz, petra-secret, Carry* z blogu o Nině Dobrev a TVD a desítky dalších, na které si kvůli mé zpropadené paměti už ani nevzpomenu, dokonce jsme jednu dobu blogovaly společně/, se kterou jsme kdysi bývaly opravdu spřízněné duše, a i když nás čas tak nějak oddělil, občas si napíšeme jako staré dobré kamarádky. A Annie a Naty, dvě nejlepší kamarádky, které jsem tady poznala díky blogům o Seleně! A sakra, teď jsem se zamotala. Pokazilo se to. Já tohle nikdy nechtěla. Vyjmenovávat lidi. Protože nechci na nikoho zapomenout! Abby je taky strašně fajn. A Cece, ach, má tehdejší "konkurence" z blogu o Belle! A její nynější kamarádka Anička (Rebekah). A Anička K. z Brna a Blanka (Lily Love, že jo!) a Míša z blogu o Sel a PLL, Péťa z blogu o Justinovi a taky Kate, která tady kdysi mívala osobní blog a.. Upřímně jsem si nejvíc vždycky oblíbila adminky blogující o Seleně. Byly na mě automaticky taaak milé, a tolik jsme si rozuměly, že..vy víte. Vy všichni víte. Vy, které mám přidané na Facebooku. Vy, které sleduju na Instagramu. Vás už neberu jako někoho z blogu, ale jako reálné osoby. A takhle by to vlastně asi mělo být. Ale je to těžké. Odhalit reálnou tvář. Blog poskytuje právě onu anonymitu, kterou všichni tak zbožňujeme. Bojíme se kritiky bližních, pojďme se tedy schovat! Ale mám ráda i všechna affs, kterých jsem za celou dobu blogování měla teda požehnaně, a to i přesto, že mnohým jsem pod jejich masku přezdívek vniknout nemohla. Dejchi, Zuzi z blogu o Sel,..všechna affs. Všechna. Opravdu nemám na to všechny vyjmenovávat..znovu mi promiňte.

Páni, ani nevíte, kolik já blogů měla! Každý si tady hledá svůj styl, někteří předčasně, ještě před nalezením toho pravého, svou blogovou kariéru ukončí. Já ale ne. Já hlava nehlava zakládala nové a nové blogy, končila ty starší a hledala sebe. Hledala, co je pro mě to nejlepší. A ze všech těch desítek blogů (zapomenuté blogy o Seleně, Demi, Miley, Arianě Grande, Lucy Hale, PLL, Ashley Benson, Cher Lloyd, dva osobní,..nechtějte po mně je jmenovat, já sama na ně už zapomněla) mi zůstal jen tento. O Belle. A zřejmě to tak mělo být. Věříte v osud? Já jo. Začínala jsem na blogu "anetkaadam" v dubnu 2008 a končím na "bellathorne-official" v srpnu 2016. Krása. 8 let. Začínala jsem jako devítiletá holčička a končím jako sedmnáctiletá dívka. Třetí třída základní školy až začátek třetího ročníku na střední škole. Můj blog o Belle byl asi mým třetím. Třetí v pořadí, začala jsem v září 2011. Následovala hromada dalších blogů, ale po čase skončily.. A tenhle se stal tak nějak srdcovkou. A je mi těžké se loučit. Bella..Bella je osoba, která dokáže své fanoušky brát jako sobě rovné lidi a podporuje je, jak nejvíce může. Já i ona jsme se za těch 5 let, co o ní vím, hodně posunuly. Jít si za svým snem, ať se děje co se děje. Dělat to, co nás ze srdce baví. O to tady na zemi přece jde, ne? Jiný smysl naše životy ani nemají. Navíc v mých očích stoupla po včerejšku ještě o víc (je zvláštní psát do článku o konci ještě poslední novinku z Bellina života?), když na svém účtu na Twitteru vyšla s pravdou ven a fanouškům po zveřejnění fotky na Snapchatu, na které dává pusu své kamarádce (nyní nejspíš přítelkyni?) Belle Pendergast, na sebe prozradila, že je bisexuálka. Obdivuju její odvahu, napsat tohle na síť, kde ji sleduje téměř 6,5 milionu lidí..jde vidět, že opravdu chce, aby lidé byli jen sami sebou a nehleděli na urážky ze strany druhých. Být sám sebou.. Moc dobře vím, že Bella mi bude vzorem i nadále. Žádné ukončení jednoho blogu to nezmění.

Už od září 2015 to s články bylo..no, prostě od září má aktivita rapidně klesla. A já vím, čím to je. Vždycky mi bylo líto, když končily mé oblíbené blogy..většinou to bylo v době, kdy autor přecházel ze základky na střední, nebo prostě v průběhu střední. A já si říkala, že to nikdy neudělám. Ale zároveň jsem tady teď "zůstala sama", všichni, které jsem tady poznala, postupně skončili a za poslední rok jsem nesčetněkrát četla větu "Je lepší to ukončit, než se do toho nutit.".. Blog mi vytvořil něco, k čemu bych asi sama nedospěla. Našel mi lásku k psaní. Psaní čehokoliv. A zájem o kulturu, protože upřímně - dennodenní vyhledávání novinek na zahraničních webech ve vás něco nechat musí. A u mě se to zvrhlo tím způsobem, že jsem si našla něco v realitě. Berme blog jako svět, který není skutečný. A já se jednoho dne porozhlédla po okolí a začala si všímat něčeho, co mě do té doby nechávalo chladnou. Ehm. Místní divadla. Začala jsem chodit na hromadu představení a oblíbila si desítky herců, co tady bydlí a najednou..najednou to bylo SKUTEČNÉ. Tímto odstavcem vám teď chci jen přiblížit to, co mě teď opravdu naplňuje. Jasně, s Bellou se taky setkat můžu, stačí jen věřit. Ale já si našla něco, co je tady a teď. Strašně milí herci, které sice zastavuju a prosím o podpis tak často, až se mi už smějí, ale prostě mě berou normálně a mě povznáší být součástí toho všeho.. A najednou nemám potřebu blogovat. Eh. Ono to sice na první pohled nijak nesouvisí, ale já VŽDYCKY blogovala o herečkách. Amerických herečkách. A do toho sbírala autogramy českých herců a hereček (někteří o tom možná víte, určitě jsem o svém koníčku někdy v průběhu blogování psala). Zničehonic se to však zvrhlo a já i přesto, že psaní mě naplňuje a miluju to, začala upřednostňovat tu skutečnost. Psaní se ale nevzdám nikdy, to moc dobře vím. Super, informuju tady pár lidí o herečce, ale pořád dokola psát stejné věty a slova..na fanblogu to ani jinak nejde. Psát ojediněle a zajímavě komentáře k fotkám? Nemožné. Na druhé straně se najednou objeví možnost promluvit k hercům, které obdivuju téměř stejně jako Bellu, i když příliš známí nejsou a..o tom už psát nechci. Setkání dělají hodně. Lidé do našich životů z nějaké důvodu přicházejí, a můžou z nějakého důvodu také odejít. A ta krátká setkání, kdy herce poprosím o podpis..herci jsou po představení tak upřímní tvorové. Hodiny a hodiny se musí vydávat za někoho jiného, ale když odcházejí z divadla, jsou sami sebou. Jsou to taky přeci jen lidi. Zpočátku jsem mívala problém je tak brát.. A psát o tom nebudu, ono to ani nejde. Takové věci nepatří jinam, než do mé hlavy. Najednou to není už jen psaní, co mě naplňuje. Naplňuje mě také divadlo a vše, co se kolem toho točí. A kdoví, kam mě osud ještě dostane.. Už to došlo do fáze, že po představení jsem plná tolika dojmů a pocitů, že nejsem schopná žádné činnosti, natož psaní na blog. A bohužel nejsem schopná ani učení se do školy, haha :D

NENÁVIDĚLA jsem články o konci. Články, které začínaly nadpisem "Konec" a pokračovaly textem o tom, že ten konec prostě je - následovaném vyjmenováváním lidí a děkováním. Kdysi jsem četla nějaký článek o konci, který jsem si později uložila..zrovna teď ho nenajdu, ale vím, že obsahoval větu typu "Kdo si za pár let vzpomene na holku, která měla blog o Seleně a snažila se, aby byl tím nejlepším?" a už tenkrát to ve mně něco zanechalo. Nebudu lhát, tento blog do této chvíle BYL tím nejlepším blogem o Belle Thorne na české blogové scéně, jelikož žádný jiný, který by se tolik let udržel, neexistoval. Až však Bella dojde do podvědomí většiny českých filmových diváků jako herečka, jistě se zase najde někdo ochotný, kdo si ten blog založí. A já mu ze srdce přeji hodně štěstí (i když budu trošičku žárlit, že ty novinky už nepřidávám já..stejně vím, že Bellu budu stále všude sledovat a zajímat se o ni). Pokoušela jsem se tento článek udělat trošku jinak. Alespoň trošku jsem se snažila.. Bohužel jsem se taky potřebovala hodně vypsat, a tak z toho vznikl tento šílený sloh. Tohle ale konec není. Tohle je začátek! Vždycky jsem se snažila ke všem tady být otevřená. A pokud možno i milá. Pokud si chcete se mnou někdo někdy občas něco napsat, tak tady nechám kontakty, jo? Budu jen ráda!

(Varování: Občas jsem na Twitteru až moc osobně pesimistická, eh!)
E-mail: anetkaadam@seznam.cz
(mám i své osobní maily, ale na tento stejně budu stále chodit)
..A možná třeba někdy nějaký ten článek napíšu i na můj osobní blog, kam občas své myšlenky vypsat nutně potřebuju:

Vlastně by to měl udělat každý. Ujasnit si, co jej opravdu baví a posouvá dál. Dělejme všichni to, co ze srdce chceme a snažme se být šťastní. Alespoň se o to pokusme..

Tak, to bych měla. Mám pocit, že jsem napsala všechno, co jsem napsat potřebovala. Ach, mám to tady ráda, mám vás ráda! Sbohem, blogu. A tisíceré díky. Díky VŠEM!
S láskou, Anett♡
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ultimate-lilycollins ultimate-lilycollins | 25. srpna 2016 v 19:22 | Reagovat

Nesmírně jsem ti vděčná za tento článek. Nejen, že tak nádherně píšeš, takže jsem se málem rozbrečela, ale protože jsem Tě na blogu vídala už 3 roky a strašně moc jsem si tebe a Bellu oblíbila (i když jsem byli "jen" v affs). Skoro brečím a mám mráz po zádech i z té příšerné podobnosti (17 let, jdeš do 3. ročníku, přemýšlení zda skončit, láska k divadlu...). Skutečně nádherně napsané :) Přeji ti "ve skutečném světě," jak si to sama pojmenovala, jen to nejlepší ♥ Stejně ale ve skrytu duše doufám, že se přeci jen vrátíš^^

2 Peťúš Peťúš | Web | 27. srpna 2016 v 10:11 | Reagovat

Som šokovaná. Aj keď som už na svojom blogu skončila, sem tam ešte stále chodím a prezerám si svoje obľúbené fanblogy a to čo ma tu čakalo ma hrozne prekvapilo. Vždy som mala pocit, že ty tu budeš stále, že tvoj blog je jednoducho nezastaviteľný! Po pravde ma to veľmi mrzí...ale máš úplnú pravdu vo všetkom! Strašne krásne si to napísala a  úplne si ma dojala. Som nesmierne šťastná, že si ma takisto spomenula v tvojom článku. Presne ako si povedala..možno na živo niesi taká komunikatívna a otvorená skôr introvertný typ-taká som presne aj ja, ale blog bol miestom kde som mohla byť sama sebou a ukázať aká naozaj som. Čo bolo už od začiatku zvláštne pre mňa, bolo to, že keď sme sa stali affiliates...povedala som si, že neviem Bellu až tak moc nesledujem, uvidíme ako to bude pokračovať. Ale vieš čo sa zmenilo? Ćo ma donútilo nechať si sa medzi affs? No predsa TY! Aj keď som Bellu poznala len z televízneho seriálu Shake it up, vďaka tvojim článkom som ju spoznala viac a viac a chodila som sem stále radšej radšej a vždy som sa tešila kedy niečo pridáš, pretože ma tvoje články neuveriteľne bavili čítať :) Ešte je tu toho množstvo s čím sa s tebou stotožňujem, no tento komentár by bol už naozaj veeeeľmi dlhý ...a preto si od teba vypýtam určite aj facebook, lebo predsalen na tom Instagrame to nie je ono ;)

3 Toxique Toxique | Web | 31. srpna 2016 v 11:03 | Reagovat

Já ti rozumím, už jen to, že končí tvoje oblíbené blogy tě mrzí a ztrácíš chut blogovat, to znám.. a dřív nebo později tu skončíme všichni, no.. snad se tu ale občas ukážeš, i když už blogovat nebudeš a přeji ti teda hodně štěstí a neblogovém světě:)

4 Ashley Ashley | Web | 1. září 2016 v 20:58 | Reagovat

Páni, tak to som prekvapená, ale akceptujem tvoje rozhodnutie, keby si sa vrátila, tak ťa tu všetci radi privítame späť a môžem ti len povedať, že si bola skvelé Aff a vždy som sem chodila veľmi rada ;)

5 Cece Cece | 7. září 2016 v 18:47 | Reagovat

Nemůžu uvěřit, že už končíš i ty! My dvě, jediné 2 holčiny z blogu, kterým jakž takž vydržel blog o Belle! :D Nikdy jsem tě nebrala jako soupeřku, naopak jsem byla ráda, že tu byl ještě někdo, kdo psal o Belle. Páni, je to rok a půl, co jsem skončila se svým a teď ty! Samozřejmě vím, že blog nemá žádnou budoucnost...A pokud nejsou návštěvníci, těch článků je dost a už tě to ani moc nebere, protože se přisouvají nové a další starosti, tak to nemá cenu. Každý začátek má i svůj konec! Byla si mezi prvníma lidma (někdy listopad 2013), se kterýma jsem měla možnost se spoznat, pokecat (ta naše Skype "hádka" :D já jsem byla kráva, to snad není možný :D). Samozřejmě lidi se mění, názory se mění, doba se mění, a pokud už to prostě člověka nenaplňuje, není důvod pokračovat. A to zrovna ty, která tu je aktivní jenom na tomhle blogu, už od roku 2011! Wow! Poklona!!:D Věřím, že si se toho o Belle dozvěděla hodně, že ti to hodně dalo, jak po blogové stránce, tak po grafické, spoznala si skvělé lidi, mezi které patří především Marky, pokud si pamatuju dobře. :D Není nic lepšího, než když si na internetu najdeš člověka, se kterým si rozumíš a pak přijde čas, když se potkáte a je to naprosto skvělej pocit! <3 Ještě si pamatuju někdy začátek 2015, kdy se na Asku řešilo, že nejde mít přes internet nejlepší kámošku. Byla, je, bude - blbost. Na blogu (celkově i Asku) byla tuna hádek, tuna pomluv, sem tam i ta "kyberšikana", ale zvládly jsme to a jsme tady. Já, sama za sebe, jsem strašně ráda, že jsem tě mohla poznat, protože si super holka (a miluju tvoje Instagram fotky!) a vždycky budu vzpomínat na nás dvě v dobrým a s humorem (ta hádka :D). Nikdy tvojí adresu nezapomenu, protože to byla jedna z prvních blogových adres, které jsem znala. Přece jenom si na blogu strávila 5-6 (jenom na tomhle) let - kus svýho života! Chodívala jsem sem i když jsem blog měla, i teď, když ho nemám. Wow, tenhle komentář zní, jakoby někdo umíral. :D No nic, doufám, že se budeš mít fajn i mimo blog a snad někdy pokecáme...Sice na Facebooku asi ne, protože jsem si ho minulej měsíc deaktivovala, ale třeba si na sebe někdy dáme kontakt. Super článek a děkuju, že si mě tady zmínila! <3 Věřím, že i po tomhle konci na blogu, budeš pořád aktivní na Twitteru a Bellu budeš sledovat aspoň tam, jak tomu bylo.

6 Abby Abby | E-mail | Web | 14. září 2016 v 14:08 | Reagovat

jsem úplně v šoku, zrovna jsem se vrátila na blog a teď tu najdu toto.
Anett, byla jsi človíček, kterého jsem tu, myslím poznala poprvé, když jsem si založila blog. U tvého článku jsem se málem rozbrečela. Myslím, že 8 let působení a blogu je "krásný věk". Jasně, že chápu tvoje slova. Nutit se do něčeho, co nechceš dělat, je prostě šílený.
Jsem moc ráda, že jsem mohla "potkat" takového človíčka jako jsi ty. Dlouho tě již sleduji na instagramu a teď i na twitteru.
Budeš mi moc chybět zde na blogu. <3

7 Vee-Swagger Vee-Swagger | Web | 11. března 2017 v 12:24 | Reagovat

Fúha, ďalší blog, ktorý skončil. Veľmi ma to mrzí, toto bol jeden z mojich najoblúbenejších blogov a vždy som sem rada chodila. Bude mi to tu chýbať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter

"I feel the most like a Candie's Girl because I'm always laughing - anything I do I want to make sure it's fun!" - Bella Thorne